К основному контенту

В Україні з'явились національні рекомендації щодо здорового харчування для громадськості.

 13 грудня на офіційній презентації національних рекомендацій щодо здорового харчування для громадськості провідні дієтологи країни визначили найважливіші групи продуктів, які повинні входити до щоденного раціону українця. В рамках заходу експерти оприлюднили перелік необхідних організму продуктів та рекомендований розмір порцій, розроблених на основі найкращих практик провідних країн світу та офіційно схвалених МОЗ України та Центром громадського здоров’я МОЗ України. Перша в історії України тарілка здорового харчування стала основою для національної інформаційної платформи «ПроЗдорове», покликаної наблизити кожного українця до здорового та збалансованого раціону.

«Харчування – один з ключових факторів попередження низки хронічних захворювань. В той же час, це і фактор ризику, бо завжди залишається свідомим вибором кожної окремої людини. Поява офіційно обґрунтованих рекомендацій зробить цей вибір простішим», - зазначив автор рекомендацій, Президент Асоціації дієтологів України, директор Державного Підприємства «Державний науково-дослідний центр з проблем гігієни харчування МОЗ України», кандидат медичних наук і доцент Олег Швець. Основним завданням при написанні рекомендацій, яке ставив перед собою експерт, було створити їх максимально зрозумілими та реальними для застосування у повсякденному житті кожної української родини. Тому до складу рекомендованих продуктів увійшли сезонні овочі та фрукти, звичні та доступні молочні та кисломолочні продукти, різні види риби та м’яса. За структурою – це сім рекомендацій щодо здорового харчування, які допоможуть скласти власний збалансований раціон із корисних харчових продуктів і напоїв.
Такий підхід допоможе з часом перейти від лікування хвороб до їх профілактики, що повністю відповідає політиці, яку наразі декларує і впроваджує Міністерство охорони здоров’я України. «Відповідальна роль держави – впровадження реформ охорони здоров’я, покликаних змінити ставлення українців до свого здоров’я та харчування зокрема. Однією з найпоширеніших світових практик, яка дозволяє досягти цієї мети, є поширення і популяризація харчової культури на національному рівні. Сьогодні Україна теж стала на цей шлях. Це тільки перший крок, і те, наскільки він буде успішним, чи працюватиме він на побутовому рівні, залежить від кожного з нас», – відмітила в ході заходу Наталія Півень, начальник Управління громадського здоров’я МОЗ України.
Затверджені раніше офіційні рекомендації щодо основних принципів та засад харчування існують для лікарів сімейної практики та недоступні для широкої громадськості. Тому люди дізнаються про них вже на етапі звернення до лікаря, стаючи пацієнтами. Але ж запобігти хворобі набагато легше, безпечніше і дешевше, ніж лікувати її. Тому платформа «ПроЗдорове» створена саме для того, щоб усі важливі поради про їжу стали доступними для українців і зібралися в зрозумілу картину. Експерти вірять, що запланована в рамках програми інформаційна кампанія сприятиме поширенню принципів здорового харчування серед дорослих та маленьких українців і позитивно відзначиться на суспільстві загалом.
«Раціональне харчування є визначальною умовою формування здоров’я та високої працездатності й активності протягом усього життя. Але, на жаль, статистика свідчить, що українці нехтують принципами здорового харчування, що суттєво знижує якість життя і, врешті, несе загрозу їх здоров’ю. Сьогодні близько половини населення країни мають надлишкову вагу або ожиріння. Проект «ПроЗдорове» покликаний подолати старі стереотипи і довести, що здорове харчування може бути смачним, доступним і корисним», – підкреслив заступник гендиректора з нагляду за неінфекційними хворобами Центру громадського здоров’я МОЗ України Владислав Збанацький.
“ПроЗдорове” – це масштабна загальнонаціональна платформа, що містить інформацію про прості кроки, які допоможуть покращити здоров’я кожного українця. Розроблені в рамках програми Рекомендації зі здорового харчування для громадськості схвалені МОЗ України та Центром громадського здоров’я МОЗ України. Спираючись на практики провідних країн світу, експерти зробили їх зрозумілими та доступними для застосування у повсякденному житті громадян. Яким має бути збалансований щоденний раціон, що входить до переліку необхідних організму продуктів, як розраховувати розмір порцій, які страви можна вважати здоровими, - про це та багато іншого на www.prozdorove.com.ua.
Схожі публікації ПРОСТІ КРОКИ ДО ЗДОРОВОГО РАЦІОНУ.
Презентація національних Рекомендацій щодо здорового харчування для громадськості.

Комментарии

 1. Спасибо за чудесную новость!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Эта новость действительно отличная, но еще работать и работать в том числе и над собою:)

   Удалить
 2. Це дуже добре, що в нащій краіні нарешті піднімаються дійсно важливі питання збарансованого та Але було бі дійсно доречно, якби такі інціативні групи мали вплив на нашу владу, та не тільки пропогандували та поширювали ці принципи, але і тиснули з метою підвишення мінімального прожиткового мінімуму.
  Бо коли в країні бульше 60% населення живе за межею бідності, такі ініціативи навряд чи спрацюють,А пенсіонер з пенсією 1200 гривень в місяць, навряд чи дозволить собі харчуватися згідно рекомендацій.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Мне кажется, что основная часть питания овощи доступна всем, плюс каши и немного мяса и молочных продуктов , можно балансировать:) Хотя я согласна, что большинство нашего населения живет за чертой бедности:((((( Но об этом все молчат или не обращают должного внимания этой проблеме:(

   Удалить
 3. Ответы
  1. Я снимала видео лайф на Фейсбук вот ссылки https://www.facebook.com/luda.tischenko/videos/1547877645330628/
   https://www.facebook.com/luda.tischenko/videos/1547802225338170/

   Удалить
 4. Спасибо за информацию. Я считаю, что нужно есть всё, что любишь и нравится, но маленькими порциями.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Это хороший тезис, когда питаешься сбалансированно. Но, когда люди питаются мивиной с сосисками и майонезом или покупными пельменями, то для них стоит говорить и обращать внимание на здоровое питание:)

   Удалить
 5. Thanks for sharing this lovely post with us.....we are waiting for your another write ups..
  have a nice day....keep posting
  buy customized wallets online

  ОтветитьУдалить

Отправить комментарий

Спасибо за комментарий. Мне очень важно Ваше мнение. Чтобы оставаться в курсе новостей, подписывайтесь на блог с помощью GFC или электронной почты.

Translate

Популярные сообщения из этого блога

Гидрофильное масло Фабрики натхнення для жирной и комбинированной кожи с эфирными маслами бергамота и лемонграсса. Отзыв.

Привет, друзья! Одним из моих любимых средств для очищения кожи лица является гидрофильное масло. Сегодня расскажу о гидрофильном масле украинского производства Фабрики натхнення.  В свое время я пробовала создать гидрофильное масло самостоятельно, следуя многим рецептам из интернета и посещая мастер классы, но так ничего путного у меня не получилось. Поэтому с удовольствием покупаю это средство и пользуюсь.

Vitamax Бьюти Макс BEAUTY MAX Красота, молодость и здоровье кожи, волос и ногтей. Отзыв.

Привет, друзья! Сегодня хочу рассказать, как я боролась с осенним волосопадом. Каждую осень мои волосы сыпятся, как листья с деревьев, поэтому стараюсь всевозможными способами укреплять их. Специальные шампуни, БАДЫ, корректировка питания и здоровый сон - все способы хороши, что бы оставаться с красивой шевелюрой.
Одним из этапом в борьбе за здоровую кожу и волосы стал БАД украинского производства в- Vitamax Бьюти Макс BEAUTY MAX. О нем расскажу подробно.

Best Black Friday Sale With Rosegal.

Black Friday Crazy Sale on Rosegal.com - Best deals for him and her for clothing, shoes and bags, accessories, hair, home and so much more. Black Friday Sale  Black Friday Sale is coming soon and since we it is the best opportunity
to shop more for less, I wanted to share with you some good news on "Rosegal".  If you`re regular on my blog, you`ll know I written about them a several times, and
with a good reason. This online shop have a huge variety of clothing, shoes and
bags, accessories, hair and home decor. If you are not familiar with them, Rosegal
is a online store, started by a group of friends who share a deep passion for fashion,
both vintage and modern. They offer both styles of clothing, shoes and accessories,
always trying to share their love for fashion and offer the best deals.  Rosegal Black Friday Sale offers 12%-20% off depending on amount you spend,
discount collections for Black Friday and Flush Sale which is the best deal
(some of the items are over 60% off, b…

Dresslily

Rosegal

Rosegal
Christmas Special Sale Coupon Code XMAS19 2019-12-05 2019-12-31

Zaful

Zaful
18% OFF + GOLDEN 2019-06-24 2019-12-30